Print Page | Contact Us | Sign In | Join GAWP
2018 Stormwater & Watershed Specialty Conference
Event Details

Registration List: 2018 Stormwater & Watershed Specialty Conference

David Ashley
W.K. Dickson & Co., Inc.
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Katherine Atteberry
Gwinnett County Department of Water Resources
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Lateef Baldgun
City of Atlanta
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Jill Bazinet
City of Alpharetta
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Glen Behrend
City of Atlanta-Department of Watershed Management
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Gary Bennett
W.K. Dickson & Co., Inc.
Districts: District 6
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Stacey Berahzer
Environmental Finance Center
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Elizabeth Bickerstaff
Columbus Water Works
Districts: District 4
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Ariel Blanton
City of Griffin
Districts: District 4
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
David Braswell
WK Dickson
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
William Brown
City of Atlanta, Department of Watershed Mgt.
3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Joe Bryant
PharmaTech Industries
Districts: District 2
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Frank Byne
The Constantine Group
Districts: District 6
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Cody Charles
City of Gainesville-Department of Water Resources
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Jeffrey Cochran
Kimley-Horn and Associates, Inc.
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Charles Crowell
Gwinnett County Department of Water Resources
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Katherine Dallas
Lowe Engineers, LLC
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Kyle Dalton
Athens-Clarke County Stormwater Management Program
2
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Haley Daniel
Dewberry
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Damien Di Vittorio
Columbia Engineering
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Petia Doubrovska-Ilieva
Dewberry
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
David Elliott
Lowe Engineers, LLC
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Jared Eubanks
Geosyntec Consultants
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Oscar Flite
Augusta Engineering Department
Districts: District 6
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Claudia Flores
Environmental Finance Center
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Jennifer Flowers
City of Gainesville-Department of Water Resources
2
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Katherine Francesconi
CH2M Hill
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Steve Glickauf
Corblu Ecology Group, LLC
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Richard Greuel
ARCADIS, Inc.
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Amanda Hallauer
City of Atlanta Dept. of Watershed Mgt
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Kelly Harris
Dewberry
3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Duncan Hastie
Dewberry
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Laurie Hawks
Brown and Caldwell
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Abel Hernandez
Athens-Clarke County Stormwater Management Program
2
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Valeria Hernandez
Columbia Engineering
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Bill Hodgins
Center for Watershed Protection
Districts: District 8
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Chaowei Hu
Gwinnett County Planning & Development
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Matthew Jones
Hazen and Sawyer
10
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Rachel Jones
Gwinnett County Department of Water Resources
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Jamie Joyner
Freese and Nichols, Inc.
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Julie Kaplan
Tetra Tech, Inc.
Districts: District 6
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Tshiamala Katala
ARCADIS, Inc.
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
William Kent
Columbus Water Works
4
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
David King
Barge Design Solutions, Inc.
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Ashley Kinsey
Jacobs
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Kristin Knight-Meng
KCI Technologies, Inc.
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
George Kyiamah
Gwinnett County
3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Adam Lyon
City of Roswell
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Linda MacGregor
City of Gainesville
3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Christine Mckay
US EPA
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Kevin Middlebrooks
Jacobs Engineering
3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Carla Muscarella
Woolpert, Inc.
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Ann Nunnelley
Hazen and Sawyer
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Kevin Osbey
Clayton County Water Authority
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Melissa Pollock
Melissa R. Pollock
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Carolyn Randolph
City of Atlanta, Department of Watershed Mgt.
3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Kristin Ray
Hazen and Sawyer
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Cecile Riker
Athens-Clarke County Stormwater Management Program
2
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Alexa Robinson
City of Griffin
Districts: District 4
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Susan Rutherford
City of Atlanta
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Barbara Seal
Gwinnett County
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Kelen Shostak
KADAS, Inc.
Districts: District 1
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Jill Stachura
Brown and Caldwell
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Todd Stevenson
Athens-Clarke County Stormwater Management Program
2
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Randy Strunk
Columbia Engineering
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Alexander Sullivan
Fieldale Farms Corporation
Districts: District 2
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Erica Tillinghast
Geosyntec Consultants
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Bill Tomkiewicz
Columbus Water Works
4
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
MaryLouise Upshaw
City of Atlanta - Department of Watershed Management
3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Brian Watson
Tetra Tech
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Anthony Watts
City of Atlanta
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Adam Watts
Gwinnett County Planning & Development
3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Steven Williams
Pluvial Solutions
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Monzy Yepez
Athens-Clarke County Stormwater Management Program
2
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Nazia Zakir
Georiga Tech-EHS
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes
Brent Zern
Wenck, Inc.
Districts: District 3
RSVP Comments: N/A
Attending: Yes